فاطمیه

سلام بر عاشق اهل بیت

عزاداری هات قبول درگاه حق.

برای مامان و بابا هم دعا کن تا همیشه در مسیر فاطمی و علوی قدم بر دارند . به امید آن روز که خونخواه مادر سادات و محسن شش ماهه قیام کنند و روزگارمون گلستان بشه.


..
کدامین شب از آن شب تیره تر بود 


 که زهرا حایل دیوار و در بود... شبی کاندر هجوم تیغ بیداد 

 سرت را سینه زهرا سپر بود . . 

یا فاطمه (س) 

 

چو می اُفتد به چشمم

 گاهواره...  نفس می گردد از غم پُر شماره
الهی کاش محسن در برم بود
نمی شد قلبم از کین پاره پاره
..
...

گفتار امیرالمؤمنین در خاکسپارى حضرت فاطمه (س)

درود بر تو اى فرستاده خدا از من و دخترت که در جوارت آرمیده، زودتر از دیگران به تو رسیده.

اى فرستاده خدا مرگ دختر گرامیت عنان شکیبایى از کفم گسلانده و توان خویشتن‏داریم نمانده اما براى من که سختى جدایى تو را دیده و سنگینى مصیبتت را کشیده‏ام جاى تعزیت است. 
تو را تکیه‏گاه ساختم در آنجا که شکاف قبر تو بود و جان گرامیت میان سینه و گردنم از تن مفارقت نمود. «همه ما از آن خداییم و به سوى خدا بازمى‏گردیم» امانت بازگردید. و رهن گرفته شد کار همیشگى‏ام اندوه است. و شبهایم شب زنده‏دارى تا آنکه خدا خانه‏اى را که تو در آن به سر مى‏برى برایم گزیند (و این غم که در دل دارم فرونشیند) و به زودى دخترت تو را خبر دهد که چگونه امتت فراهم گردیدند و بر او ستم ورزیدند، از او بپرس چنانکه شایسته است و خبر گیر از آنچه پیش آمده است که دیرى نگذشته و یاد تو فراموش نگشته. درود بر شما درود کسى که خداحافظى کند (وداع نماید) نه که رنجیده است و راه دورى جوید. 
اگر بازگردم نه از خسته جانى است، و اگر بمانم نه از بدگمانى است بلکه امیدوارم بدانچه خدا صابران را وعده داده است.


و در روایتى دیگر در دنبال کلماتش خطاب به رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله اینگونه (درددل را با آن سرور کائنات) ابراز مى‏کند (2) 
اى رسول خدا... فبعین اللَّه تدفن ابنتک سرا و یهضم حقها قهرا و یمنع ارثها جهرا... دخترت در پیش نظر خدا به خاک سپرده شد بدون آنکه کسى از دشمنان از دفنش آگاه شود حق دخترت را به ظلم گرفتند و ارثش را از وى منع کردند... تا آنجا که فرمود:

نفسى على زفراتها محبوسة -یالیتها خرجت مع الزفرات 
لا خیر بعدک فى الحیوة و انما -ابکى مخافة ان تطول حیاتى

در هجران فاطمه نفسم در سینه‏ام محبوس است اى کاش جان من با نفسم بیرون مى‏آمد. 
اى فاطمه بعد از تو خیرى در زندگانى نیست فقط گریه‏ام براى این است که مى‏ترسم عمرم پس از تو طولانى شود. این چند شبه توفیق شده و مثل سال های قبل میریم خونه حاج حسین هیات و باباجونی هم از بعدازظهر برای کمک آشپزی میروند. انشالله همیشه تنش سلامت باشه و سایه پر مهرش بالای سر ما.

بابا جونی علاقه عجیبی به علی اکبر خاله داره و توی خونه علی اکبر رو کنار خودش میخوابونه و براش قران میخونه. علی اکبر هم خیلی پسر گلیه و یه دونه بابابزرگ و یه دونه خالش رو خیلی دوست داره و حسابی از ما دلبری میکنه.

 

/ 3 نظر / 5 بازدید
سمیراصدیقی

نقش دستان مغیره به روی در حک بود اثری بود که جای لگد مردک بود چشم فضه به جراحات تنت خورد، وَ گفت: کاش میخی که به در بود کمی کوچک بود دوست عزیزم شهادت حضرت زهرا(س)رو بهتون تسلیت عرض میکنم منتظر حضورتون در وبلاگم هستم خدانگهدار

shirin

ای کاش فدک این همه اسرار نداشت ای کاش مدینه در ودیوار نداشت فریاد دل محسن زهرا اینست ای کاش در سوخته مسمار نداشت[ناراحت]

عشق منه علی اکبر [قلب]